به گزارش «سایت تخصصی امام حسین علیه السلام» به نقل از لبیک، معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه بین بانک قرض الحسنه مهر ایران و ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان، مقرر شد به زائرینی که از سوی ستاد به این بانک معرفی می شوند،تسهیلات قرض‌الحسنه به مبلغ 5 میلیون ریال تعلق بگیرد.

محمد زارع ادامه داد: طبق این تفاهم‌نامه، تسهیلات قرض‌الحسنه بدون سود بوده و فقط به دانشجویان اختصاص می یابد. زائرین دانشجو بعد از قرعه کشی با سپردن چک یا سفته، بدون ضامن کارمند رسمی می توانند نسبت به دریافت این وام اقدام کنند.

معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: از آنجایی که این وام مخصوص دانشجویان است، طبق توافقات انجام شده، اخذ مدرک تحصیلی در گرو پرداخت کامل اقساط این تسهیلات خواهد بود.

لازم به یادآوری است، اگر زوجین هر دو دانشجو باشند، می توانند جداگانه وام را دریافت کنند. همچنین اطلاع رسانی در خصوص جزئیات دریافت وام و سایر توافقات صورت گرفته با صندوق رفاه دانشگاهها به زودی از طریق سایت لبیک اعلام خواهد شد.

تمدید مهلت ثبت نام

معاون اجرایی و اعزام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان گفت: تا 24اردیبهشت حدود 32 هزار نفر از دانشگاهیان برای اعزام به عتبات عالیات در سایت لبیک ثبت نام کرده اند.

محمد زارع با اشاره به این که مهلت ثبت‌نام عتبات عالیات دانشگاهیان تا روز سه‌شنبه 24 اردیبهشت ماه اعلام شده بود، گفت: به دلیل استقبال دانشگاهیان و درخواست های مکرر ایشان، مهلت ثبت نام در عتبات دانشگاهیان دو روز تمدید شد و متقاضیان تا روز پنج شنبه 26 اردیبهشت ماه می توانند برای اعزام به عتبات در سایت لبیک به نشانی www.labbayk.com ثبت نام کنند.

زارع گفت: در این دوره(دوره ششم) روزانه دو کاروان از دانشگاهیان و در مجموع 48 کاروان از 20 خرداد لغایت 12 تیرماه راهی عتبات عالیات خواهند شد.