به گزارش «سایت تخصصی امام حسین علیه السلام» به نقل از فارس، مراسم غبار روبی از ضریح جدید مرقد امام حسین(علیه السلام) با تلاوت قرآن و مداحی و مرثیه خوانی مداحان اهل بیت آغاز شد و مدعوین با ورود به داخل ضریح مطهر به غبار روبی پرداختند.

با توجه به این که این گروه اولین گروهی هستند که افتخار غبارروبی ضریح جدید امام حسین(علیه السلام) را دارند، حسن پلارک رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات اظهار داشت: به‌عنوان یک شیعه ایرانی و خادم عتبات به خود می‌بالم که کنار مضجع شریف سرور و سالار شهیدان، داخل ضریح عشق -که ذره ذره آن توسط هنرمندان ایرانی با وضو و ذکر یا حسین(علیه السلام) ساخته شده- ایستاده‌ام و دعاگوی تک تک مردم خداجو و محب اهل بیت ایران اسلامی هستم؛ مردمی که با تمامی وجود ستاد عتبات عالیات را در بازسازی، مرمت و توسعه اعتاب مقدسه یاری می‌دهند. پلارک ساخت، انتقال و نصب ضریح جدید امام حسین(علیه السلام) را یک واقعه بی نظیر برشمرد که توسط ستاد بازسازی عتبات به خوبی مدیریت شد.

وی خاطرنشان کرد: این اثر فاخر در هنگام ساخت، انتقال و نصب، موجی از عشق و ارادت به سرور و سالار شهیدان را به دنبال داشت و بسیار موثر بود. وی گفت: یقینا این رخداد در تاریخ خواهد ماند و به‌عنوان افتخاری برای ملت ایران ثبت می‌شود و همه مردم به ویژه رسانه‌ها در این افتخار سهیم هستند. پلارک در پایان اظهار امیدواری کرد: سایر پروژه های در دست اقدام در عتبات نیز با عنایت پروردگار و حمایت و پشتیبانی مردم مسلمان ایران با سرعت بیشتری انجام و ان‌ شاء الله در این سال شاهد افتتاح برخی از آنان از جمله بیمارستان فوق تخصصی امام سجاد(علیه السلام) در کربلا باشیم.