«عبدالرضا مطاف» ضمن تسلیت سوگواری این ایام در این باره اظهار داشت: به همت دست اندرکاران ساخت این اثر و اعضای ستاد بازسازی عتبات عالیات استان این مرحله انجام شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان بوشهر در ادامه با بیان اینکه اجرای پروژه‌های زیارتی و توسعه‌ای یک ظرفیت فرهنگی است، تصریح کرد: شکلگیری و ساخت ضریح خیمه‌گاه حضرت ابوالفضل العباس (ع) یک برکت بزرگ فرهنگی برای استان بوشهر است.

وی افزود: خدمت در چنین مجموعه‌های فرهنگی و دینی که در مسیر قرآن و عترت است یک افتخار عظیم محسوب می‌شود که شامل هر فردی نمی‌شود و قدم نهادن در این مجموعه‌ها و خدمت به زائران خیر دنیوی و اخروی در پی دارد.

مطاف تاکید کرد: در این ایام حزن و سوگواری محرم و صفر که مجلس سخنرانی و عزاداری همراه با شور و شعور در این خیمه‌گاه برپا می‌شود باید ظرفیت‌های لازم برای استفاده و بهره گیری هرچه بیشتر زائرین این اثر ایجاد شود.

ضریح خیمه‌گاه قمر بنی هاشم (ع) که توسط استادکاران اصفهانی و شیرازی در کارگاه بوشهر چکش کاری شده است، توسط خادمین افتخاری خیمه‌گاه، برای بهرمندی زائران در ایام سوگواری ابا عبدالله الحسین (ع) به صحن حسینیه این مجموعه فرهنگی انتقال داده شد.