به گزارش «سایت تخصصی امام حسین علیه السلام» تیم مجری پروژه طراحی و اجرای اطاق کنترل و مراقبت دوربینها و سیستمهای هشداردهنده امنیتی حرم مطهر (ویژه طرح توسعه حرم مطهر حضرت عباس علیه السلام ) تمامی طراحی های اولیه را به منظور برقراری ارتباط بین سیستمهای ذخیره سازی اطلاعات و سرور به اتمام رسانده است.

آقای طالب عبدالحسین مسئول واحد مخابرات حرم مطهر عباسی در مصاحبه با خبرنگار شبکه جهانی الکفیل (ارگان رسمی حرم مطهر حضرت عباس علیه السلام) ضمن اعلام این خبر، این پروژه را یکی از پروژه های مهم و اساسی حرم مطهر از لحاظ امنیتی و مراقبتی اعلام نمود که نقش مهم و بسزائی در تامین امنیت زائران و حفاظت از قدسیت این مکان شریف دارد. وی در ادامه گفت: عملیات نصب دوربینها در این طرح به موازات اجرای بخشهای مختلف طرح توسعه حرم مطهر در جریان است.

وی از تخصیص فضائی مناسب برای نصب تجهیزات اطاق کنترل و مراقبت خبر داد و گفت: بعد از مطالعات صورت گرفته در زمینه تجهیزات کنترل و مراقبت و تحلیل ویدئوئی، فرآیند تهیه سیستمها و مانیتورهای بزرگ ویژه اقدامات کنترلی (EYEAS) و انتخاب سرورهای مناسب آغاز و نسبت به تهیه آنها اقدام گردید.

ایشان دوربینهای انتخاب شده برای این پروژه را دوربینهایی با تکنولوژی بالا و قابلیت تحلیل ویدئوئی و ساخت کشور آمریکا عنوان نمود که بر اساس سیستم (FULL HD MEGA PIXEL) کار نموده و در تمامی شرایط محیطی و در طول 24 ساعت شبانه روز (حتی در شب) توانائی تهیه تصویر را دارند.

یادآور میگردد عملیات طراحی، تامین تجهیزات و نصب اطاق کنترل و مراقبت و نصب زیرساختهای نرم افزاری آن انجام گردیده و تمامی نرم افزارهای مربوط به کنترل این دوربینها با ظرفیت کنترل 600 دوربین از شرکت مایل استون دریافت شده است.

یادآور میگردد طرح توسعه حرم مطهر مساحتی بیش از 10 هزار متر مربع در سه طبقه (جمعا 30 هزار متر مربع) به فضاهای در اختیار حرم مطهر اضافه خواهد نمود که به تمامی تجهیزات خدماتی مجهز خواهد شد.