به گزارش «سایت تخصصی امام حسین علیه السلام» آستان مقدس عباسی در راستای برنامه های خدماتی خود به زائران و همچنین با توجه به تعداد زیاد میهمانان و هیاتهائی که در ضیافت حرم مطهر هستند و نظر به محدودیت فضای اقامتی در اختیار، اقدام به اجرای پروژه دار الضیافه در هفت طبقه نموده است. این دار الضیافه به تمامی امکانات و وسایل اقامتی مناسب مجهز خواهد شد.

آقای مهندس ضیاء مجید الصائغ مدیر قسمت پروژه های مهندسی حرم مطهر مطهر ضمن گفتگو با خبرنگار شبکه جهانی الکفیل (ارگان رسمی آستان مقدس حضرت عباس علیه السلام) از اجرای این پروژه توسط شرکتهای \"طیبه کربلاء\" و \"الهدی\" خبر داد.

آقای الصائغ در ادامه مصاحبه خود ضمن اشاره به وجود میهمانسرا در حرم مطهر، ظرفیت پذیرش این میهمانسراها را محدود عنوان نمود و افزود: مساحت مهمانسراهای در اختیار حرم مطهر نسبت به آنچه در این پروژه اجرا خواهد شد بسیار محدود بوده و در طراحی این پروژه ارائه بهترین خدمات به میهمانان حرم مطهر پیش بینی شده است. وی زمین احداث این پروژه را در مرکز شهر کربلا و در مجاورت حرم مطهر عباسی و مساحت زیربنای پروژه را 754 متر مربع اعلام نمود و گفت: اسکلت این پروژه، بتنی پیش بینی شده و در هفت طبقه به ارتفاع 2/18 بنا خواهد شد.

وی از تقسیم طبقات این پروژه به شرح ذیل خبر داد :

- طبقه زیر زمین جهت سرویسهای بهداشتی،مخازن آب

- طبقه همکف سالن پذیرائی و استقبال از میهمانان بعلاوه آشپزخانه مرکزی

- طبقه دوم سالن غذاخوری و آشپزخانه دوم

- طبقات سوم و چهارم شامل 24 اطاق جهت اسکان میهمانان بعلاوه سالنهای پذیرائی برای هر اطاق

- طبقه پنجم اطاقهای خدماتی

- طبقه ششم اطاقهای خدماتی به مساحت 250 متر مربع

وی در خصوص سیستمهای مورد استفاده در این پروژه از بهره گیری از سیستم روشنائی پیشرفته،سیستم اعلام حریق، تلفن و اینترنت، مانیتورینگ، ماهواره، آسانسور، برق گیر، سیستم مدیریت ساختمان، سیستمهای سرمایش و گرمایش، سیستمهای آب سرد و گرم و ... خبر داد و گفت: در ساخت نمای بیرونی این پروژه از سنگ مرمر استفاده خواهد شد.