به گزارش «سایت تخصصی امام حسین علیه السلام» به نقل از شیعه نیوز، رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در گفت‌وگو با  فارس اظهار داشت: با توجه به اجرای سریع عملیات جابجایی ضریح جدید امام حسین علیه السلام در کربلا، این ضریح 16 اسفندماه رونمایی می شود و زائران عتبات عالیات نیز می توانند 24 ربیع الثانی مصادف با 17 اسفند ماه به زیارت بروند.

پلارک افزود: ضریح جدید امام حسین(علیه السلام) با حضور شخصیتها و مسئولان ایرانی و عراقی و به صورت قطعی 16 اسفندماه در کربلا رونمایی میشود. ضریح جدید حضرت سیدالشهدا علیه السلام توسط هنرمندان ایرانی و با طراحی استاد فرشچیان در قم ساخته شد و پس از گذشتن از تعدادی از شهرهای ایران به عراق و کربلا منتقل شد. عملیات جابجایی ضریح جدید امام حسین (علیه السلام) از اوایل بهمن ماه سال جاری آغاز شده بود.

ضریح مطهر امام حسین (علیه السلام) ششم شهریورماه با حضور مسئولان کشوری و مدعوینی از چند کشور اسلامی در محل ساخت کارگاه این ضریح در مدرسه علمیه معصومه قم رونمایی شد. وزن سازه ضریح مطهر حضرت امام حسین (علیه السلام) بالغ بر 12 هزار کیلوگرم است که در این سازه، پنج هزار و 300 کیلوگرم چوب، چهار هزار و 600 کیلوگرم نقره، 118 کیلو و 650 گرم طلا، 700 کیلوگرم مس، 450 کیلوگرم تسمه و پولت های استیل، 700 کیلوگرم چوب تزیینی و 100 کیلوگرم آهن آلات بکار رفته است.