هیاتی متشکل از خدام و کارکنان حرم مطهر حضرت عباس (ع) که در شهر تازه آزاد شده آمرلی حضور دارند در تلاش هستند تا نمای ظاهری این شهر را از حالت یک شهر جنگ زده خارج کنند.

براساس این گزارش، طی روزهای گذشته بخش خدمات عمومی و فضای سبز آستان مقدس حرم حضرت قمر بنی‌هاشم (ع) در خیابان‎ها و ورودی و خروجی شهر آمرلی اقدام به درختکاری نموده است.

آستان مقدس عباسی پس از شکست حصر شهر آمرلی و فرار تروریست‌های داعش به منظور اعلام حمایت و کمک از مردم آمرلی به این شهر تازه آزاد شده سفر کرده‎اند.

آستان مقدس حرم حضرت عباس هدف از این اقدامات خود را روحیه بخشی به مردم آمرلی و کمک به آن‌ها برای خودکفایی در امر اداره شهر و همچنین تامین امنیت شهر آمرلی عنوان شده است.

همچنین چند هفته پس از آزادسازی شهر ترکمن و شیعه‌نشین آمرلی از محاصره گروه داعش که با مقاومت ۸۰ روزه مردم این شهر همراه بود، اولین مراسم عزاداری حضرت سیدا‌لشهداء(ع) با حضور «حاج نزار قطری» مداح سرشناس اهل‌بیت (ع) در این شهر برگزار شد که با استقبال پرشور مردم همراه بود.

عتبه مقدسه عباسی اعلام کرده که در تلاش است تا بواسطه رایزنی با وزارتخانه‎های دولت عراق، پروژه بازسازی شهر آمرلی را در دستور کار قرار دهد و با ترغیب صاحبان ثروت و متمولین عراقی برای کمک به بازسازی این شهر، کمپین بازسازی آمرلی را راه‎اندازی کند.