به گزارش «سایت تخصصی امام حسین علیه السلام» به نقل از الکفیل، پرسنل قسمت نگهداری و تعمیرات مهندسی حرم مطهر حضرت عباس (علیه السلام) عملیات جایگزینی آئینه کاری دیوارها و سقف حرم مطهر حضرت عباس علیه السلام را آغاز نمودند.

آقای مهندس سمیر عباس علی مسئول بخش عمرانی قسمت مذکور در گفتگو با خبرنگار شبکه جهانی الکفیل اجرای این پروژه را به دلیل فرسودگیِ به واسطه طول عمر زیاد و وجود برخی اشکالات در آئینه کاری قدیم عنوان نمود و گفت: آئینه کاری قدیمی و نقوش موجود کلا جمع آوری و با طرحهای جدید که با نقوش حرم مطهر همخوانی دارند جایگزین خواهند شد.

آقای مهندس سمیر از تقسیم فضای داخلی حرم مطهر به 4 بخش با ارتفاع 4.5 متر خبر داد و گفت: عملیات آئینه کاری به گونه ای در این 4 بخش برنامه ریزی شده که برای حرکت زائران مشکلی ایجاد ننماید.

وی مساحت کلی آئینه کاری را 200 متر مربع اعلام نمود و گفت: همزمان با برچیدن آئینه کاری قدیم، دیوارها برای آئینه کاری بازسازی خواهند شد. ایشان در ادامه از برداشتن سازه قدیمی آئینه کاری حرم مطهر و استفاده از سازه های جدید با وزن سبک خبر داد و افزود: سازه های جدید از لحاظ طول عمر و مقاومت نسبت به سازه های قدیمی برتری داشته و در خلال این عملیات پرسنل نگهداری و تعمیرات حرم مطهر اقدام به تعویض سیم کشی های موجود خواهند نمود.

آقای مهندس سمیر آئینه های مورد استفاده در این پروژه را محصول کشور تایوان و یکی از بهترین انواع آئینه در سطح منطقه برشمرد و گفت : این آئینه ها در جامهای به ابعاد 120*180 و به ضخامت 2 میلی متر خریداری شده وعملیات خرد نمودن به قطعات ریز مورد نیاز اجرا، در کارگاههای حرم مطهر انجام خواهد شد.

یادآورمیگردد واحد آئینه کاری حرم مطهر عملیات آئینه کاری فضاهای داخلی و خارجی حرم مطهر را با دقت و با بهره گیری از نیروهای عراقی بر عهده داشته و کلیه عملیات خرد نمودن جام شیشه های خریداری شده برای آئینه کاری حرم مطهر -مطابق با طرح و نقشه- را انجام می دهد و به این ترتیب در هزینه های حرم مطهر در این زمینه صرفه جوئی بسزائی می کند.

در ذیل تعدادی از تصاویر مربوط به این پروژه نمایش داده می شود: