عاشورا در باور نخبگان جهان

 حجت الاسلام والمسلمین محمد اکبری

عاشورا در باور نخبگان جهان

پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: عضو هیئت علمی دانشگاه علوم و معارف قرآن کریم تصریح کرد: درس عاشورا و نهضت حضرت اباعبدالله (ع) تا همیشه تاریخ؛ درس آزادگی و عدالت خواهی و ذلت ناپذیری است که این امر؛ اساس نبوت تمامی انبیاء (ع) و کُتب آسمانی است.

پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: عضو هیئت علمی پژوهشگاه تقریب مذاهب اسلامی گفت: معاویه می‌خواست خلافت غاصبانه‌ای را که فراتر از رای عمومی اهل حل و عقد بود و با سلطه به دست آورده بود، تبدیل به سلطنت کند.

امام سجاد (ع) احیاگر فقه امامیه

 حجت الاسلام والمسلمین محمدجواد یاوری

امام سجاد (ع) احیاگر فقه امامیه

پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: استادیار گروه تاریخ و تمدن دانشگاه باقرالعلوم (ع) گفت: یکی از مهمترین اقدامات امام سجاد (ع) ارائه مفهوم دقیق امامت و کارکردهای علمی و آموزشی آن در برابر شاخصه‌های غلط حاکم بر جامعه اسلامی بود.

پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: عاشورا با تمام مصائبی که دارد و با تمام اندوهی که بر دل شیعیان می‌گذارد اما مبین یک حقیقت است و آن حقیقت این است که تا روز قیامت جبهه بندی حق و باطل را مشخص می‌کند و هر فردی از رهگذر عاشورا می‌تواند صف بندی خود را با جبهه کفر مشخص کند.

پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: اشرافی گری دینی و مذهب گرائی صوفیانه و رادیکالی و جهالت و ناآگاهی عصیانگرانه خوارج؛ از مهمترین مؤلفه‌های تشکیل شدن واقعه عظیم عاشورا هستند که این امور؛ در تمامی اعصار؛ قابلیت گمراه نمودن و به قهقرا داخل کردن انسان را خواهند داشت.

امام باقر (ع) در نگاه خاورشناسان

 حجت ‌الاسلام والمسلمین سیدقاسم رزاقی موسوی

امام باقر (ع) در نگاه خاورشناسان

پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: امامت ‌پژوهی به عنوان شاخه‌ای از شیعه پژوهی مورد توجه پژوهشگران غربی بوده و آثار متعددی از خاورشناسان در این باره می­‌توان یافت. بررسی مسئله امامت به عنوان اصل اساسی در شیعه که عامل اصلی تفاوت با دیگر فرقه­‌های اسلامی نیز به شمار می­‌آید، در آثار غربیان از اهمیت برخوردار بوده است.

پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: راهبردهای مدیریت سیاسی و اجتماعی امام رضا (علیه‌السلام) باعث شد تهدید مأمون عباسی و توطئه او برای ضربه زدن به اصالت و قداست شجره طیبه امامت به فرصتی برای هر چه بهتر شناخته شدن مکتب بر حق اهل بیت تبدیل شود.

رویکرد مستشرقان به واقعه کربلا

 حجت الاسلام حق پناه

رویکرد مستشرقان به واقعه کربلا

پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: حجت الاسلام و المسلمین دکتر رضا حق‌پناه استاد مدرسه علمیه امام حسین (ع) طی گفت‌وگویی اختصاصی با کرب‌وبلا ابراز داشتند: خاورشناسان به منظور شناسایی نهضت مقدس اباعبدالله (ع) به مذهب شیعه نیز پرداخته‌اند و این اسبابی شده است برای شناسایی مکتب تشیع در جهان. ایشان معتقدند درعین حال خیلی از مستشرقین این حادثه تاریخی را همانند سایر حوادثی که در تاریخ اسلام رخ داده است آورده‌اند و آن را به مثابه یکی از مخالفت‌های عادی تاریخ آورده‌اند و لذا نتایج خوبی هم نگرفته‌اند.

عرفان ناب اهل البیت (ع)

 استاد شیخ حسین انصاریان

عرفان ناب اهل البیت (ع)

پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: قرآن و معارف اهل بیت (ع) به ویژه دعایی چون عرفه، معرفت به اوصاف، کمالات و زیبایی بی‌نهایت خداوند را به انسان‌ها آموزش می‌دهد و در قلب و جان او ظهور و نفوذ می‌کند. دعای عرفه مشتمل بر تمام مطالب دنیا و آخرت و موتوری برای حرکت انسان به سوی رضوان الهی است.

فراموشی رمز عبور

ایمیل خود را وارد کنید

×
ارتباط با ما

پیام های خود را از این طریق برای ما ارسال نمایید.

×