اهالی سینما رویکردی مثبت و خودجوش در تولیدات خود با تأثیر از آئین‌های عاشورایی به ویژه پیاده‌روی اربعین طی سال‌های اخیر داشته‌اند. این تولیدات و روند آن‌ها باید مورد نقد و آسیب‌شناسی قرار گیرد تا باب جدیدی در تولیدات سینمایی براین مبنا، گشوده شود.

اهمیت هر پدیده‌ای مرتبط با زندگی بشری منوط است به اینکه چه نقشی را در زندگی انسانی ایفا می کند؛ اربعین از جمله پدیده‌هایی است که نقش پررنگ و تأثیرگذاری در زندگی شیعه دنیای معاصر دارد و لذا باید تحلیل‌های علمی پیرامون آن صورت گیرد.

صرفنظر از موضع منفی برخی روشنفکران در برابر رونق روضه‌های خانگی در ایام کرونا، بحث دیگر فراگیری آن با استفاده از ابزار اینترنت و فضای مجازی است که به جهت مواجهه فردی فاقد قابلیت لازم برای انتقال بار معانی عمیقی همچون فرهنگ و پیام عاشوراست.

پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: رئیس کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین از صدور مجوز برای برپایی 1940 موکب (چادر) برای اسکان روزانه بیش از یک میلیون و 664 هزار نفر زائر خبر داد و اعلام کرد: پذیرایی از زائران اربعین در عراق رسما از 28 مهرماه آغاز می‌شود.

پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: مسئول اجرایی صندوق قرض الحسنه زیارت گفت: صندوق با هدف ارائه وام سفر عتبات عالیات به افراد متقاضی تشرف به عتبات راه اندازی شده است و آرمانش ساختن روزی است که حسرت زیارت امام حسین علیه‌السلام به دل هیچ یک از محبین اهل بیت علیهم‌السلام باقی نماند.

پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: رجبی با بیان اینکه ما و دوستانمان در انجمن نمی‌خواستیم فقط تماشاچی این فضای معنوی باشیم، گفت: از سفر اول اربعین به بعد، تصمیم گرفتیم به صورت حداقلی هم که شده کاری انجام دهیم و نسبت به این اتفاق بزرگ بی‌تفاوت نباشیم.

پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: روزنامه‌نگار کامرونی گفت: مراسمات و عزاداری‌های پیروان اهل بیت علیهم‌السلام در مساجد و حسینیه‌های کامرون شاهد مشارکت روزافزون مردم، حتی مسیحیان است.

زندگی درفضای کربلای امام حسین (ع)

 عبدالرحمان الشکرانی

زندگی درفضای کربلای امام حسین (ع)

پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا: دینداری محبوب ساده مسالمت آمیز و معنوی است، به طوری که ما در فضای کربلای امام حسین (ع) زندگی می‌کنیم و در هوای نجف اشرف تنفس می‌کنیم و در سرزمین نجیبان و اولیایی از آل بیت نبی (ص) گام می‌زنیم.

مجموعه 72 جلدی «قصه عاشورا» با زبان کودک و نوجوان در قالب کتاب فیلم واقعه عاشورا را از زمان حرکت سید الشهدا (ع) و کاروان حضرت از مدینه تا ظهر عاشورا ترسیم می‌کند.

فراموشی رمز عبور

ایمیل خود را وارد کنید

×
ارتباط با ما

پیام های خود را از این طریق برای ما ارسال نمایید.

×