به گزارش کرب و بلا، نمایشگاه عکس و عکس- چیدمان «رویای بهشت» با موضوع اربعین حسینی در ایام ماه محرم تا اربعین حسینی میزبان آثار عکاسان و هنرمندان عکس_چیدمان خواهد بود.

 

این نمایشگاه سال گذشته و همزمان با ایام اربعین حسینی برگزار شد که استقبال کم‌نظیر هنرمندان، عکاسان و هنردوستان را در پی داشت و با توجه به تقاضای فراوان مبنی بر برگزاری مجدد این نمایشگاه، خانه عکاسان ایران قصد دارد در فاصله زمانی ماه محرم تا اربعین حسینی، اقدام به برگزاری مجدد این نمایشگاه با ترکیب جدید و متنوع نماید.

 

بر این اساس از همه عکاسان و هنرمندان چیدمان با محوریت عکس دعوت می‌شود عکس‌ها و طرح چیدمان_عکس خود جهت عرضه در این رویداد هنری به دبیرخانه نمایشگاه ارسال نمایند.

موضوع این فراخوان در بخش «عکس» شامل اربعین حسینی، پیاده‌روی در مسیرهای منتهی به کربلا، نذورات و پذیرایی و عزاداری‌های مربوط به پیاده‌روی اربعین تعیین شده است.

 

عکس‌های ارسالی باید در عرض حداقل 2500 «پیکسل» و 300 «دی پی آی» ارسال شوند. در صورت پذیرفته شدن عکس، مبلغ 300 هزار تومان جهت حق التالیف استفاده از عکس در نمایشگاه پرداخت خواهد شد.

 

دبیرخانه نمایشگاه رویای بهشت در بخش «عکس_چیدمان» پذیرای آن دسته از طرح‌های چیدمان عکس مرتبط با نمادهای پیاده‌روی اربعین و زیارت اربعین است که علاوه بر القای یاد و حس فضای زیارت اربعین، امکان اجرا داشته باشند. در این بخش اولویت با چیدمان‌هایی است که عکس محور هستند یا عکس جزء مهم تشکیل‌دهنده آن است.

 

طرح‌ها باید در قالب word ارسال شود و علاوه بر شرح کامل طرح و ذکر جزییات مواد مورداستفاده، از نقشه و استوری برد کلی برخوردار باشد و در صورت اطلاع، برآورد هزینه آن نیز در انتها ذکر گردد. در صورت پذیرفته شدن طرح، کلیه هزینه‌های اجرای آن به عهده نمایشگاه خواهد بود و با نام صاحب اثر نمایش داده خواهد شد.

 

آخرین مهلت ارسال آثار تا 20 تیرماه تعیین شده است و هنرمندان می‌بایست عکس‌ها و طرح‌های چیدمان را به شماره خانه عکاسان ایران (09014550570) در پیام‌رسان واتساپ و یا دبیرخانه نمایشگاه به نشانی انتهای خیابان سمیه، نرسیده به پل حافظ، حوزه هنری، طبقه چهارم، خانه عکاسان ایران، اتاق 415 ارسال نمایند.

 

پس از ارزیابی آثار رسیده به دبیرخانه، تصاویر و طرح‌های برگزیده در قالب نمایشگاه رویای بهشت همزمان با ایام محرم تا اربعین حسینی به نمایش درخواهد آمد.