به گزارش کرب و بلا، سوگواره «مهر محرم» با هدف همگرایی و هم‌افزایی بین‌المللی در حوزه تولید و نشر محتوای فرهنگی عاشورایی دیجیتال و مشارکت در ایجاد وحدت و برادری جهان اسلام با الهام از پیام‌های غاشورا در قالب فیلم کوتاه و عکس برگزار می‌شوذ.

 

محورهای بخش ملی سوگواره شامل آئین‌ها و نمادهای هیئات خانگی، شخصیت‌شناسی عاشورا، محرم و مسئولیت اجتماعی عزاداران حسینی، مقاومت و صبر عاشورایی، کمک مؤمنانه و همدلی عاشورایی و نیز ایده‌های نو برای برگزاری مراسم عزاداری در شرایط ناشی از شیوع کرونا اعلام شده است.

 

حسین (ع) و انسانیت، حسین (ع) و امت اسلامی، مودت و محبت اهل بیت (ع)، راهپیمایی اربعین در هر نقطه از جهان، مقاومت و صبر عاشورایی و محرم و مسئولیت اجتماعی عزاداران حسینی عناوین محورهای شش‌گانه بخش بین‌الملل این فراخوان جهت ارسال آثار هستند.

 

علاقه‌مندان به ارسال آثار می‌توانند تولیدات خود را در قالب فیلم کوتاه، 2 دقیقه‌ای شامل داستان کوتاه، نماهنگ، انیمیشن، مستند و موشن‌گرافیک و در قالب عکس شامل تک‌عکس حرفه‌ای و مجموعه عکس به دبیرخانه سوگواره ارسال نمایند.

 

شرکت در این سوگواره برای عموم آزاد و آخرین مهلت ارسال آثار هنری 30 آیان‌ماه اعلام شده است. مراسم اختتامیه سوگواره و تقدیر از آثار برتر بهمن‌ماه سال جاری همزمان با ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) برگزار خواهد شد.

 

یادآور می‌شود، اطلاعات تکمیلی در خصوص شرایط ارسال آثار و نحوه شرکت در سوگواره در وب‌سایت دبیرخانه دائمی سوگواره بین‌المللی «مهر محرم» به نشانیwww.mehremoharram.ir در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفته است.