به گزارش کرب‌و‌بلا به نقل از ایرنا، روزنامه «العرب» در گزارشی نوشت: وزارت اوقات مصر اعلام کرده است که مسجد الحسین (ع) در قاهره پایتخت این کشور را برای جلوگیری از بروز هر گونه درگیری احتمالی میان گروه های تندرو سلفی با شیعیان در روزهای نهم و دهم محرم به روی شیعیان می بندند.

بر اساس این گزارش شیعیان مصر در ژوئن سال 2013 مورد حمله سلفی ها قرار گرفتند که در اثر آن چهار شیعی کشته شدند.

گروه های سلفی همچنین تهدید کردند که اجازه نمی دهند شیعیان خود را به مسجد الحسین و ضریح هایی که در آن وجود دارد، برسانند و با هر گونه تلاش شیعیان در این باره مقابله می کنند.

در همین حال رهبران شیعی در مصر گفتند: تندروهای سلفی تلاش می‌کنند که خود را حامی دولت مصر در مقابله با نفوذ روز افزون شیعیان در جامعه مصر نشان دهند؛ از این رو شیعیان تصمیم دارند حتی به طور فردی هم شده مراسم‌های دینی خود را به جا بیاورند.

محمود عامر پژوهش گر در مسائل مذهبی گفت: تصمیم وزارت اوقاف برای بستن مسجد الحسین و ضریح آن غیر قابل قبول است و درگیری مذهبی میان سلفی ها و شیعیان صرفا با بستن مسجد یا ضریحی در مراسم یا مناسبتی حل نخواهد شد.

بر اساس گزارش های امنیتی، 20 هزار شهروند شیعی در مصر زندگی می کنند، در حالی که رهبران شیعی تعداد شیعیان این کشور را 3 میلیون نفر اعلام کردند. شیعیان مصر به خاطر ترس و فشاری موجود در این کشور از بیان عقیده خود سرباز می زنند.