به گزارش «پایگاه تخصصی امام حسین علیه السلام»، کمک ها و نذورات مردم سراسر شهرها و روستاهای ایران سهم بسزایی در بازسازی عتبات عالیات داشته است. در همین راستا محمدحسن فضیلت پناه، دبیر ستاد عتبات عالیات شهرستان دزفول در گفت وگویی اظهارداشت: 99 استادکار داوطلب دزفولی به مدت یک ماه سنگ کاری و کاشی کاری عتبات عالیات در نجف و کربلا را انجام داده‌اند.
وی افزود: این افراد داوطلبانه و رایگان سنگ کاری بین الحرمین در کربلا و نیز کاشی کاری و سنگ کاری صحن حرم زهرا سلام الله علیها در حرم امام علی علیه السلام را انجام داده‌اند.
وی ادامه داد:دومین گروه از استادکاران داوطلب دزفولی برای مشارکت در مرمت اماکن مقدسه به عراق اعزام می شوند. 

همچنین محمدعلی توکلی، رییس ستاد بازسازی عتبات عالیات دلیجان گفته است: ارسال یک محموله ایزوگام به ارزش 60 میلیون ریال برای ساخت بیمارستان امام زین العابدین علیه السلام در کربلا و ارسال یک محموله سینک روشویی برای مجمع سفیران در کربلا به ارزش 200 میلیون ریال از جمله این کمک‌ها بوده است.
وی افزود: اهدای طلاجات و زیورآلات به ارزش 62 میلیون و 960 هزار ریال و مبلغ 227 میلیون و 40 هزار ریال وجه نقد از دیگر کمک‌های مردمی شهرستان دلیجان برای بازسازی عتبات عالیات در مدت یاد شده بوده است.
توکلی افزود: این ستاد همچنین به مناسبت ماههای محرم و صفر ضمن اجرای برنامه‌های فرهنگی، سخنرانی و مداحی، با رونمایی پرچم متبرک به حرم اباعبدالله الحسین علیه اسلام، اقدام به جمع آوری کمک‌های نقدی و نذورات عزاداران می کند.

مسوول ستادبازسازی عتبات عالیات استان خوزستان نیز ضمن ارائه خبر افتتاح ستاد بازسازی عتبات در شهرستان کارون  گفت: ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان به پشتوانه هدایا و نذورات مردمی، علاوه بر مشارکت در پروژه‌های بازسازی و توسعه سایر حرم‌های ائمه اطهار علیه السلام در عراق دو پروژه اختصاصی شامل مرمت و بازسازی ایوان طلای حرم علوی و ساخت پنج درب حرم امامین عسکریین علیه السلام را هم برعهده دارد.