فراموشی رمز عبور

ایمیل خود را وارد کنید


×
نام کاربری شما غیر فعال است. آدرسی ایمیل خود را برای فعال سازی در زیر ثبت کنید.

 اینفوگرافیک فیلم رستاخیز

فیلم سینمایی «رستاخیز» آخرین ساخته احمدرضا درویش، مقطع زمانی مرگ معاویه تا قیام امام حسین (ع) و شهادت آن حضرت را به تصویر می کشد.

روایت سینمایی احمدرضا درویش برای ساخت فیلم «رستاخیز» داستانی متفاوت از واقعه کربلا با محوریت بکیر (فرزند حر بن یزید ریاحی) است که به قیام حضرت سید الشهدا (ع)، خلافت یزید، نحوه به حکومت رسید عبید الله بن زیاد در کوفه و ... می پردازد.

نمایش این فیلم در سی و دومین حشنواره فیلم فجر با واکنش هایی همراه شد. سرانجام پس از حواشی بسیار قرار شد این فیلم پس از انجام اصلاحاتی از عید سعید فطر به اکران درآید. اما در اولین روز اکران٬ وزارت ارشاد با اعلام بیانیه ای نمایش این فیلم را به خاطر آن چه «رعایت جایگاه و شان مراجع عظام تقلید و عالمان شاخص دینی» عنوان کرد نمایش رستاخیز را به تعویق انداخت.

خبر اکران رستاخیز در عید فطر باعث شد مجددا توجه افکار عمومی به این فیلم و طریقه به تصویر کشیدن وقایع عاشورا در آن جلب شود. تا حدی که در چند روز گذشته کمپین های مختلفی از طیف مخالفان و موافقان این فیلم در فضای مجازی به راه افتاد.

با به راه افتادن این موج های تبلیغاتی٬ افراد بسیاری خواهان کسب اطلاعات درباره این فیلم و حواشی‌ای که بر آن گذشته است بودند. در همین راستا وب سایت «کرب‌وبلا» در قالب یک اینفوگرافیک، اقدام به ارائه اطلاعاتی بی طرفانه درباره سیر تحولات این فیلم از زمان نگارش فیلم نامه تا اکران عمومی آن کرده است.

در حال بارگذاری ...

ارتباط با ما

پیام های خود را از این طریق برای ما ارسال نمایید.

×