به گزارش کرب و بلا، تهیه‌کننده برنامه «روایت هیئت» از آغاز پخش زنده فصل چهارم این مجموعه از شبکه افق سیما خبر داد.

 

«حجت‌الاسلام میلاد امینی موحد» با اعلام این خبر گفت: روایت هیئت به‌عنوان نخستین برنامه تخصصی سیما در حوزه هیئت است که قصد دارد موضوعات تخصصی این حوزه را با دعوت از سخنرانان، مداحان، شاعران، مسئولان هیئت و پژوهشگران بررسی کند.

 

وی با تأکید بر اینکه هیئت موتور پیشران فرهنگ مذهبی کشور و نیازمند بررسی تخصصی است، اظهار داشت: بحث و بررسی کارکردها و توجه به فعالیت‌های شاخص هیئت به‌عنوان محورهای اصلی برنامه دنبال می‌شود.

 

امینی موحد از «هیئت گردی» به‌عنوان یکی دیگر از بخش‌های این برنامه نام برد و گفت: در این بخش قرار است دستاوردهای هیئت‌های مذهبی به‌ویژه در حوزه اشتغال‌زایی و فعالیت‌های جهادی را برای مخاطبان منعکس کنیم.

 

«پای منبر» یکی دیگر از آیتم‌های برنامه روایت هیئت است که تهیه‌کننده این برنامه به آن اشاره کرد و افزود: در این بخش گزیده‌ای از منابر مرتبط با مناسبت‌ها به صورت کوتاه و گرافیکی به مخاطب ارائه می‌شود.

 

وی در تشریح دیگر بخش‌های روایت هیئت اظهار داشت: انعکاس آخرین اخبار هیئت‌ها در قالب تصاویر گرافیکی و ارتباط تصویری و تلفنی با شخصیت‌های مرتبط با موضوع هر برنامه بخش‌های دیگری است که جمعه‌شب‌ها از ساعت 20 الی 21 مهمان مخاطبان شبکه افق خواهد بود.

 

مشاور رسانه‌ای جامعه ایمانی مشعر با اشاره به اینکه فصل‌های قبلی برنامه روایت هیئت در عید نوروز، فاطمیه و محرم از شبکه افق پخش شده است، عنوان کرد: در فصل چهارم به دنبال این هستیم که برنامه را به صورت مستمر و متناوب دنبال و به یک مقطع زمانی محدود نشویم.

 

به گفته امینی موحد، روایت هیئت در استودیو مثبت سه شبکه افق تهیه می‌شود و به همت گروه تلویزیونی روایت جهاد روی آنتن می‌رود. البته جمعی از فعالان رسانه‌ای جامعه ایمانی مشعر به‌عنوان توانمندان حوزه هیئت در تهیه این برنامه مشارکت دارند و از ظرفیت روانشناسان برای آماده‌سازی مهمانان در راستای رسیدن به یک گفت‌وگوی مفید استفاده خواهیم کرد و برای اجرای پلاتوهای موفق نیز از ظرفیت پژوهشگران و نویسندگان نیز استفاده خواهد شد.

 

مشاور رسانه‌ای جامعه ایمانی مشعر ضمن دعوت از جامعه مذهبی کشور برای استفاده از مطالب این برنامه خاطرنشان کرد: همه علاقه‌مندان می‌توانند روایت هیئت را از نشانی «revayateheyat» در صفحه اینستاگرام، آپارات و شبکه‌های اجتماعی دنبال کنند.