به گزارش کرب و بلا، مراسم اربعین حسینی که هرساله با حضور میلیون‌ها زائر از گوشه و کنار جهان برگزار می‌شود، سوژه خبری روزنامه «نیویورک تایمز» در آخرین روزهای سال میلادی 2020 شد.

 

این روزنامه در بخش گردشگری خود با انتشار تصاویری از برگزاری مراسم راهپیمایی اربعین حسینی، این گردهم‌آیی را به عنوان بزرگ‌ترین تجمع نظم‌یافته انسانی در جهان معرفی کرده است.

 

در بخشی از این گزارش مراسم اربعین به عنوان مراسم بزرگداشت شهادت یکی از رهبران بزرگ جهان اسلام نام برده و تصاویری از حضور خیل عزاداران در کربلای معلی به نمایش گذاشته شده است.

 

این روزنامه بزرگ‌داشت شهادت حسین بن علی (ع) پس از هزاران سال را داستان غم‌انگیز و تأثیرگذار شیعیان توصیف کرده که مانند نوای مسیح در جهان طنین انداز شده و در ادامه می‌نویسد: اربعین نمایش چشمگیری از عزاداری و حزن مذهبی برای نواده پیامبر اسلام است که هزاران سال قبل در این منطقه به شهادت رسید و کربلای معلی مرکز این اجتماع انسانی است.

 

سنت مهمان‌نوازی عراقی‌ها و پذیرایی از حاضران در رویداد اربعین و تصاویری از چگونگی عزاداری در این مراسم از دیگر نکاتی است که نیویورک تایمز در ادامه تصاویر برای خوانندگان خود تشریح کرده است.