به گزارش کرب و بلا، محمد رهبر، دبیر اجرایی نخستین سوگواره  فیلم کوتاه «سوگ در خانه» از استقبال خوب هنرمندان از این سوگواره خبر داد و گفت: که عراقی‌ها نیز از این رویداد هنری استقبال کردند و از آنجا که به هر حال امسال پیاده‌روی اربعین برای شهروندان عراقی برگزار خواهد شد لذا پیش‌بینی می‌شود که عمده فیلم‌های ارسالی از سوی ایشان مربوط به این مراسم باشد.

 

وی ادامه داد: ابتدا مهلت فراخوان را 31 شهریور اعلام کرده بودیم که به دلیل استقبال خوب هنرمندان و از جمله هنرمندان حرفه‌ای این زمان را تا 17 مهرماه تمدید کردیم و بیشترین توقع ما این است که آثار دربردارنده روایتی از برپایی روضه‌های خانگی که رویدادی سنتی است و کم کم به فراموشی سپرده شده اما کرونا امسال موجب احیا و رونق آنها شد، باشد.

 

دبیر اجرایی این سوگواره تصریح کرد: تا این لحظه بیش از 170 اثر به دبیرخانه سوگواره رسیده است که مشخصاً برای بخش مسابقه تندیس، 7 اثر پذیرفته شده‌اند و البته با توجه به ظرفیت‌های بالای این سوگواره و همچنین استقبال خوبی که از آن به عمل آمده، به احتمال زیاد از ادوار آینده، این سوگواره را بین‌المللی برگزار کنیم.

 

رهبر در ادامه گفت: هنوز در مورد برگزاری مراسم اختتامیه این سوگواره به نتیجه ای نرسیده ایم و البته قصد داریم که این مراسم را 12 آبان و در شب میلاد حضرت رسول اکرم (ص) برگزار کنیم اما اینکه این برنامه به شکل حضوری و یا مجازی برگزار شود، بستگی به وضعیت کرونا دارد.

 

وی در پایان افزود: حتی اگر به شکل مجازی هم برگزار شود رایزنی‌هایی به طور مثال با شبکه کربلای عرارق صورت گرفته است تا این برنامه به شکل زنده بر روی آنن این شبکه پخش شود. ضمن آنکه امیدواریم تا پایان مهلت فراخوان شاهد آثار ارسالی بیشتری به این رویداد باشیم و البته شنیده‌ها حاکی از آن است که تنی چند از هنرمندان حرفه‌ای سینما نیز برای ساخت فیلم در این زمینه دست به کار شده‌اند.

 

یادآور می‌شود، علاقه‌مندان به شرکت در این سوگواره می‌توانند برای کسب اخبار و اطلاعات بیشتر در مورد آن به نشانی اینستاگرامی این رویداد هنری یعنی @javanane_rahe_iman مراجعه کنند.