به گزارش کرب و بلا، کارگروه تبلیغات محیطی و تولید محصولات شهرداری تهران، به عنوان یکی از کارگروه‌های عضو کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین با توجه به شیوع بیماری کرونا و عدم برگزاری مراسم اربعین، با ارائه برنامه‌ها و خدمات متفاوت به استقبال مراسم اربعین امسال می‌رود.

 

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران، با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به عدم حضور زائران اربعین در این مراسم از نظر فیزیکی، به طریق دیگری این عدم حضور را جبران کند و بر این اساس مقرر شده است با برگزاری پویش مردمی و جمع‌آوری نذورات عزیزانی که مایل به صرف این نذورات در مسیر اربعین هستند، هدایایی تهیه از طرف جاماندگان اربعین به دست زوار عراقی برسد، تا به نیابت از عاشقان حضرت سیدالشهدا(ع)، در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی گام بردارند.

 

به گفته «محسن فتاحی» اختصاص تمامی فضاهای شهرداری تهران جهت برگزاری مراسم عزاداری ماه صفر و فضاسازی شهر تهران با المان‌های مناسب اربعین و ایام پایانی ماه صفر از دیگر خدمات و برنامه‌های شهرداری تهران در ایام عزاداری سیدالشهدا (ع) در ایام اربعین و دهه پایانی ماه صفر است.

 

وی از اجرای طرح «کوچه‌های حسینی» در سطح محلات شهر تهران خبر داد و گفت: این طرح شامل پنج دقیقه سخنرانی، پنج دقیقه تفسیر آقای قرائتی و10 دقیقه ذکر مصیبت است و از این طریق مردم و عزیزانی که مشتاق حضور در مراسم عزاداری امام حسین(ع) هستند اما به دلیل رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی امکان حضور در هیئات را ندارند، به مدت کوتاهی میهمان عزاداری سیدالشهدا(ع) در دهه آخر ماه صفر خواهند شد.

 

مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران بر تداوم جمع‌آوری کمک‌های مومنانه مردم جهت تهیه و بسته‌بندی ارزاق و اقلام موردنیاز به نفع نیازمندان شهرستان‌های استان تهران تأکید کرد.