به گزارش کرب و بلا، روح‌الله عبداللهی، مسئول اطلاع رسانی ستاد محرم استان تهران از ممنوعیت حرکت دسته جات عزادار در روز اربعین در این استان خبر داد و گفت: این امر به دستور اکید وزارت بهداشت مبنی بر رعایت پروتکل های بهداشتی و حفظ سلامت عزاداران حسینی صورت گرفته است.

 

وی افزود: هیئت‌های مذهبی و عزاداران سؤالات متعددی در خصوص نحوه برگزاری مراسم ایام ماه صفر به ویژه روز اربعین را دارند که در پاسخ به آنها باید گفت که مراسم این ایام همانند ماه محرم با رعایت پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی انجام می‌شود.

 

عبداللهی ادامه داد: توزیع مواد غذایی، برپایی ایستگاه‌های صلواتی، پیاده‌روی در روز اربعین و تجمع در هیئت‌های عزاداری بدون رعایت پروتکل‌های بهداشتی ممنوع است.

 

مسئول اطلاع‌رسانی ستاد محرم استان تهران در پایان با اشاره به اینکه سوگواری سید و سالار شهیدان باید در فضای باز با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی برگزار شود، گفت: استفاده از ماسک برای تمامی شرکت‌کنندگان در هیئت‌های عزاداری الزامی بوده و مراسم هم نباید بیش از یک ساعت به طول انجامد. در استان تهران 20 هزار هیئت مذهبی وجود دارد که از این تعداد 13 هزار هیئت در سامانه طوبی ثبت شدند و مابقی هنوز نام خود را در این سامانه به ثبت نرسانده‌اند.