به گزارش کرب و بلا، در ابتدای این نشست جلسه «حجت‌الاسلام مصطفی جلالی» معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی با تأکید بر اینکه سلامت مردم خط قرمز ماست، اظهار داشت: در محرم امسال با حفظ دستورالعمل‌های وزارت بهداشت و ستاد ملی کرونا تعظیم شعائر را انجام دهیم.

 

«حجت‌الاسلام محمد قمی» رئیس سازمان تبلیغات اسلامی نیز در سخنانی به اهمیت برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم به عنوان یک مطالبه عمومی تأکید کردن و افزود این مطالبه مردم است که مراسم عزاداری برگزار شود و امیدواریم امسال با رعایت همه ضابطه‌ها چه به جهت کمک به نیازمندان و چه از جهت تعظیم شعائر، محرمی به یادماندنی داشته باشیم.

 

نماینده وزارت بهداشت نیز در سخنانی رعایت بهداشت فردی را پایه کنترل بیماری‌های واگیردار دانست و افزود: اگر قرار است در ماه محرم برنامه‌ای مهیا شود باید تهویه آن محل مطلوب باشد و بهترین تهویه، تهویه طبیعی است. بنابراین بهتر است از هر محیط بسته فقط از 50 درصد ظرفیت آن استفاده شود. در مناطق زرد و قرمز هم باید برگزاری مراسم در اماکن مسقف را کنار بگذاریم. ضمن اینکه از ظرفیت‌های برگزاری مراسم در فضای مجازی هم استفاده کنیم.

 

«حجت‌الاسلام محمد حسنی» رئیس سازمان عقیدتی سیاسی ارتش به عنوان سخنران دیگر نشست ستاد ملی محرم از وجود مقدس امام حسین (ع) به عنوان یکی یک‌دانه خدا تعبیر کرد و افزود: ما باید تمام تلاشمان را برای برگزاری هر چه بهتر مراسم ایشان بکنیم و استفاده از ظرفیت رسانه، روحانیون و مداحان برای برگزاری هر چه بهتر و سلامت برنامه‌های محرم مهم‌ترین کاری است که می‌توانیم در این زمینه انجام دهیم.

 

نماینده شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، نماینده استان عبدالعظیم حسنی، نماینده دفتر تبلیغات اسلامی از دیگر حاضران در این نشست بودند که در سخنان جداگانه‌ای بر اهمیت برگزاری مراسم ماه محرم ضمن توجه به اصول بهداشتی و مصوبات ستاد ملی مبارزه با کرونا تأکید کردند.