به گزارش کرب و بلا، فرمانده نیروی انتظامی در پنجمین جلسه قرارگاه اربعین حسینی (ع) در سال جاری با بیان اینکه برقراری و تأمین امنیت زائران و همچنین تسهیل در ارائه خدمات‌رسانی به آن‌ها از اولویت‌های ناجاست، گفت: امسال به دلیل شیوع ویروس منحوس کرونا در کشور شرایط متفاوت‌تر از سال‌های قبل است و برای گذر از این شرایط باید تمام دستگاه‌های مربوطه پای کار باشند.

 

وی با تأکید بر اینکه برگزاری مراسم اربعین حسینی (ع) منوط به تصمیم ستاد مرکزی اربعین و ستاد کل نیروهای مسلح (قرارگاه امام رضا (ع)) است، ادامه داد: این در حالی است که نیروی انتظامی با توجه به کسب تجربیات مطلوب طی سال‌های گذشته در برگزاری مراسم عظیم اربعین حسینی (ع)، امسال نیز آماده تر از قبل پذیرای زائران خواهد بود.

 

این مقام ارشد انتظامی با بیان اینکه باید تمامی زیرساخت‌ها برای خدمت‌رسانی مطلوب فراهم باشد، تصریح کرد: قطعاً در این راستا دستورالعمل‌هایی ابلاغ می‌شود که بایستی مبنای کار تمامی فرماندهان انتظامی استان‌های مربوطه و معاونان قرار بگیرد؛ لازم است که با سازمان‌ها و نهادهای دیگر نیز جلساتی برگزار و تمام نیازمندی‌ها مطرح و مطالبات نیز برای رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت درخواست شود.

 

سردار اشتری همچنین گفت: با توجه به ارائه دستورالعمل‌ها و به کارگیری تمام توان و امکانات موجود، باید امنیت در مرزهای 4 استان خوزستان، ایلام، کرمانشاه و سیستان و بلوچستان برای تردد زائران نیز به طور کامل برقرار باشد.

 

فرمانده نیروی انتظامی تأکید کرد: مسؤولیت معاونت بهداد ناجا در شرایط حساس کنونی (شیوع ویروس کرونا) بیشتر از قبل خواهد بود، چرا که باید بیش از هر زمان دیگری آماده ارائه خدمات‌رسانی مطلوب (برقراری درمانگاه‌ها و آموزش‌های بهداشتی) به زائران باشد.