به گزارش کرب و بلا، با افزایش شیوع کرونا در عراق و به ویژه نجف اشرف، منع تردد در این شهر بیش از هفته‌های گذشته توسط پلیس نجف اعمال شد.

 

محدودیت‌ها در این شهر به حدی است که علاوه بر ورودی شهر نجف، در خیابان‌های اصلی و پرتردد شهر نیز گارد امنیتی پلیس، جهت جلوگیری از تردد افراد در شهر مستقر شده است.

 

همچنین در ورودی بازار نجف در حوالی حرم امیرالمؤمنین (ع) نیز پلس اجازه تردد به مردم را نمی‌دهد. با این اقدام استاندار نجف، خیابان‌های این شهر خلوت و به نوعی خالی از شهروند شده است و حتی مغازه‌ها و سایر مراکز امکان فعالیت ندارد.

 

با وجود اعمال محدودیت توسط پلیس نجف، درهای حرم علوی به روی زائران باز است و افراد امکان تشرف به حرم امیرالمؤمنین (ع) را دارند اما به دلیل منع تردد در شهر، تنها خادمان و ساکنان اطراف حرم امکان حضور در حرم امام علی (ع) را دارند و بارگاه مطهر علوی روزهای خلوت و غریبی را پشت سر می‌گذارد.

 

این امر در حالی است که از هفته گذشته در کربلا نیز کاهش تردد اعمال شد اما همچنان حرم سیدالشهدا (ع) هنگام غروب و به ویژه بعد از اذان مغرب با حضور زائران حال و هوای دیگری دارد و کسی مانع تشرف به این قطعه از بهشت نمی‌شود.