به گزارش پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا؛ مرتضی آقایی مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به اعزام زائران به عتبات عالیات، اظهار کرد: پس از برپایی مراسم اربعین حسینی، اعزام‌های جدید به عتبات از سرگرفته شد و زائران بسیاری در این مدت به عتبات مشرف شده‌اند.

وی از آغاز نام‌نویسی دور جدید اعزام‌ کاروان‌های سازمان حج و زیارت به عتبات خبر داد و افزود: با توجه به نزدیک شدن به بهمن‌ ماه، نام‌نویسی از متقاضیان سفر به عتبات در بهمن سال جاری آغاز شده است.

آقایی با بیان اینکه در این دوره 1500 کاروان از سوی سازمان حج و زیارت به عتبات مشرف می‌شوند، گفت: اعزام‌های زائران عتبات در بهمن‌ ماه به دو صورت هوایی و زمینی پیش‌بینی شده است. 

وی با اشاره به راه اندازی مجدد گروه‌های ابرار (سفرهای ارزان قیمت) گفت: با تقاضاهای زیادی که در استان‌های مختلف برای تشرف در غالب گروه‌های ابرار وجود داشت برای اعزام این گروه‌ها برنامه‌ریزی لازم به عمل آمده و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به دفاتر زیارتی تحت پوشش سازمان حج و زیارت نسبت به ثبت نام در این کاروان‌ها و فراهم نمودن مقدمات تشرف خود اقدام فرمایند.

مدبرکل عتبات سازمان حج و زیارت همچنین در خصوص هزینه و نحوه سفر زائران کاروان‌های ابرار گفت: کاروان‌های ابرار زائران را به صورت زمینی اعزام می‌کنند و هزینه سفر در قالب کاروان‌های ابرار در استان‌های مختلف از 1/600/000 تا 1/750/000 تومان متغیر است.

آقایی افزود: این کاروان‌ها به مانند سایر کاروان‌ها هفت شب در عراق هستند که سه شب در نجف اشرف، سه شب در کربلای معلی و یک شب در کاظمین اقامت خواهد داشت؛ زیارت سامرا و زیارت حرمین امامین عسگریین نیز در برنامه سفر کاروان‌ها وجود داشته و کلیه زائران از پوشش‌های امنیتی، بیمه‌ای و درمانی برخوردار هستند.

آقایی اظهار کرد: متقاضیان می‌توانند با مراجعه به 2500 دفتر زیارتی در سراسر کشور یا ثبت نام در سایت atabatorg.haj.ir در این دوره نام‌نویسی کنند.