به گزارش پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌وبلا، جمشید گودرزی قائم مقام رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات در امور اربعین با اشاره به راه‌اندازی سامانه ثبت‌نام موکب‌های اربعین، اظهار داشت: سامانه ثبت موکب‌ها با هدف ساماندهی امور، تسهیل شرایط برای موکب‌ها، جلوگیری از هدر رفت منابع و تامین زیرساخت‌های موردنیاز موکب‌ها راه‌اندازی شد.

وی ضمن دعوت از تمامی متقاضیان برپایی موکب برای ثبت‌نام در این سامانه گفت: به ثبت‌کنندگان پس از بررسی مدارک، پروانه (مجوز) ویژه موکب‌داری ارائه می‌شود.

گودرزی تصریح کرد: ارائه ویزای رایگان به خادمان موکب‌ها، کمک در ارسال محموله‌ها به عراق، ارائه توصیه‌های ضروری به موکب‌ها و زائران، امکان گزارش‌گیری و ساماندهی آماری و ... از جمله تسهیلاتی است که ثبت‌نام‌کنندگان در این سامانه از آن‌ها بهره‌مند می‌شوند.

وی با بیان اینکه بر اساس مصوبه ستاد مرکزی اربعین حسینی، مسئولیت کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین به ستاد بازسازی عتبات عالیات واگذار شده است، گفت: علاقه‌مندان به فیض مشارکت در میزبانی زائران اربعین حسینی می‌توانند نذورات خود را به میزان دلخواه از طریق شماره‌گیری کد #1040*780*(ستاره هفت هشتاد ستاره ده چهل مربع) اهداء کنند.

به گزارش کرب‌وبلا، علاقه‌مندان به ثبت‌نام در سایت موکب‌های اربعین حسینی می‌توانند به (https://mokeb.org/) مراجعه کنند.