به گزارش پایگاه تخصصی امام حسین علیه‌السلام کرب‌و‌بلا: عبدالرضا عابد، قائم مقام سازمان اوقاف در این مراسم گفت: سازمان اوقاف طی چند سال اخیر برابر تدابیر نماینده ولی فقیه و ریاست سازمان با تمام امکانات در مراسم اربعین حسینی در ایران و عراق حضور یافته و به خادمان حسینی خدمت کرده است.
 وی تاکید کرد: فرهنگ پیاده‌روی اربعین حسینی امروز با تدابیر مقام معظم رهبری در قالب یک فرهنگ تاثیرگذار نهادینه شده و این حماسه بزرگ جهانی روز به‌ روز در حال تقویت و گسترش است.
 رئیس ستاد اربعین سازمان اوقاف با بیان این‌که این سازمان در زمینه خدمات‌رسانی به زائران اربعین پیشگام و پیشتاز بوده است تصریح کرد: مردم حضور اوقاف و نقش موقوفات را در مراسم اربعین لمس می‌کنند.
 وی افزود: بر اساس آخرین آمار و ارقام سامانه جامع، بیشترین نیات موقوفات به امام حسین (ع) و عاشورا و عزاداری حسینی اختصاص دارد.
 عابد با قدردانی از زحمات تمامی فعالان اربعین به ویژه در سطح ادارات اوقاف استان‌ها و شهرستان‌ها تصریح کرد: این حضور موثر و ارزشمند در مراسم اربعین موجب اعتماد بیشتر مردم به فرهنگ وقف شده است.
 قائم مقام سازمان اوقاف تاکید کرد: کارکنان اوقاف در ایام اربعین حسینی با روحیه جهادی در موکب‌های حسینی حضور یافتند و به مردم و به زائران خدمت کردند.
وی در ادامه خواستار قدردانی مدیران کل استان‌ها از عناصر فعال موکب‌های اربعین در سطح ادارات شد.
در پایان این مراسم با حضور قائم مقام سازمان و معاون فرهنگی و اجتماعی، 200 نفر از مدیران و مسئولان فعال در موکب‌های اربعین حسینی تجلیل شدند.