به گزارش کرب‌و‌بلا  به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی آستان حسینی؛ در این مسابقه، ادبا، هنرمندان، پژوهشگران و عکاسان می‌توانند آثار هنری، ادبی و پژوهشی و عکس‌های خود با موضوع «امام حسین(ع)؛ بستر توسعه انسانی» را برای کمیته برگزارکننده مسابقه در کربلای معلی ارسال کنند.

طلال کمالی، مسئول واحد توسعه منابع انسانی آستان حسینی در این باره گفت: این مسابقه با هدف تقویت ارتباط مفهوم توسعه با نهضت حسینی، افزایش پشتوانه معرفتی و ادبی قیام تاریخی کربلا و تشویق هنرمندان و پژوهشگران به گسترش و نشر دستاوردهای فکری خود و تقویت مفاهیمی همچون حقوق بشر، ارتباط با یکدیگر، رسانه‌ آزاد، اعتماد به نفس و خودسازی برگزار می‌شود.

وی در ادامه افزود: ارتباط موضوع پژوهش با اهداف اصلی مسابقه، ارسال پژوهش به صورت (Word) و به خط  Simplified Arabic  با فونت 12 برای متن و فونت 14 Bold برای عناوین در برگه‌های A4 با فاصله سه سانتی متری از اطراف صفحه، نگارش پژوهش و ضمیمه‌‌های آن در حداقل 10  و حدکثر 15 صفحه از جمله شروط پذیرفته‌شدن پژوهش‌ها است.

کمالی گفت: از دیگر شروط پذیرش مقاله‌ها این است که دارای اطلاعات کامل نگارنده به صورت (Word) همچون نام، تاریخ تولد، شماره تلفن باشد و قبلا در جایی منتشر نشده باشد.

وی با بیان این که اولویت با پژوهش‌هایی است که جنبه کاربردی و عملی داشته باشند، افزود: کمیته برگزارکننده مسابقه می‌تواند پژوهش‎های پذیرفته‌شده را منتشرکرده و به صاحبش باز نگرداند.

کمالی در ادامه به دیگر شروط پدیرفته‌شدن مقالات در این مسابقه اشاره و عنوان کرد: ارتباط عنوان مقاله با اهداف مسابقه، ارسال مقاله به صورت  (Word) به زبان عربی فصیح که کمتر از 1000 واژه و بیش از 1500 واژه نباشد، اعطای حق نشر مقالات پذیرفته‌شده به انتشارات آستان حسینی، اصالت مقاله بدون اقتباس از منابع دیگر از دیگر شروط پذیرفتن مقالات است.

وی اضافه کرد: این مسابقه همچنین، دارای بخش قصاید شعری است که ارتباط موضوع قصیده با اهداف مسابقه، سرودن قصاید در حداقل 10 بیت و حداکثر 15 بیت، سرودن قصیده به زبان عربی فصیح به صورت عمودی و دارای قافیه، داشتن عنوان به همراه مشخصات شاعر از جمله شروطی است که در پذیرفته‌شدن اشعار تأثیر دارد.

مسئول واحد توسعه منابع انسانی آستان حسینی اظهار کرد: عکاسان نیز می‌توانند عکس‌های خود را در این مسابقه شرکت دهند که باید عکس‌های خود در ارتباط با موضوع مسابقه را به صورت (jpg) و با حجم بیشتر از (4MB),  به همراه عنوان عکس و مشخصات عکاس ارسال کنند.

کمالی در پایان گفت:  تمامی آثار ارسالی به این مسابقه از سوی کمیته‌های علمی، فنی و دانشگاهی مورد داوری قرار خواهد گرفت و از سه نفر برتر در هر  بخش در مراسمی که در دی‌ماه سال جاری در کربلای معلی برگزار می‌شود، تقدیر به عمل خواهد آمد و آثار در آرشیو مسابقه باقی خواهند ماند.