به گزارش کرب‌و‌بلا به نقل از مهر، حسین کلانتری، معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام اظهار داشت: عزیمت به مراسم اربعین حسینی امسال تنها از طریق مرزهای تعیین شده و با در اختیار داشتن روادید امکان‌پذیر است و مسئولان ایران و عراق به هیچ وجه اجازه تردد افراد بدون مدرک را نخواهند داد.

وی ادامه داد: 12 دفتر برای صدور ویزای اربعین که امسال با رایزنی‌های صورت گرفته اعتبار سه ماهه دارند و زائران می‌توانند یک ماه در کشور عراق حضور داشته باشند تعیین شده که شهر ایلام نیز یکی از این دفترهاست.

معاون استاندار ایلام تاکید کرد: سامانه ثبت‌نام افرادی که می‌خواهند در ایام اربعین حسینی به عراق عزیمت کنند از 11 شهریور بازگشایی می‌شود. پیش‌بینی می‌شود حدود 10 هزار ویزا در شهر ایلام برای زائران اربعین حسینی صادر شود.

کلانتری گفت: امسال با آمادگی بیشتری به نسبت سال گذشته به استقبال زائران خواهیم رفت و کمترین نگرانی در این زمینه وجود دارد.

معاون اقتصادی استاندار نیز گفت: یکی از مهم‌ترین نیازها در ایام اربعین تأمین اتوبوس برای انتقال زائران است و از هم‌اکنون پیش‌بینی‌های لازم صورت گرفته است.

حشمت‌الله عسگری اظهار کرد: در زمینه اسکان و تغذیه نیز هماهنگی‌های لازم انجام گرفته و امسال امیدواریم بتوانیم رضایت بیشتری از سوی زائران اباعبدالله الحسین علیه‌السلام کسب کنیم.