به گزارش کرب‌و‌بلا به نقل از فارس، سید جعفر موسوی، تولیت حرم مطهر امام حسین علیه‌السلام در حرم مطهر حضرت شاه‌چراغ (ع) با تولیت این آستان مقدس دیدار کرد و با اشاره به وضعیت کنونی عتبات عالیات گفت: وضعیت امروز عتبات و اماکن مقدسه در شهرهای شیعه جهان اسلام در سال‌های اخیر بسیار بهتر و مطلوب‌تر از گذشته است و در این راستا آستان حضرت شاه‌چراغ (ع) تمامی امکانات لازم را برای زائران این آستان مقدس فراهم کرده است.

موسوی همچنین افزود: وضعیت عمرانی عتبات و اماکن متبرکه در سال‌های اخیر، شرایط بهتری به خود گرفته است و بهبود وضعیت آن مایه مسرت و خوشحالی است.

تولیت حرم مطهر امام حسین (ع) اظهار کرد: به زودی در مجموعه حرم مطهر امام حسین (ع) در مساحتی بالغ بر 52 هزار متر مربع، سه صحن بزرگ شامل شبستان‌ها، موزه، دفاتر مسئولان، یک کتابخانه بزرگ و غیره ایجاد خواهد شد و صحن‌های متعددی که می‌توانند جواب‌گوی زائران بسیاری، خصوصا زائرین اربعین حسینی باشند احداث می‌شوند.

وی در ادامه با اشاره به نشست تولیت‌های اعتاب مقدسه که در کربلای معلی برگزار شد، گفت: برگزاری همایش و جلسات بین اعتاب، بسیار مناسب و خوب است اما برای همکاری و هماهنگی مطلوب، باید این مناسبت‌ها و جلسات بیشتر باشد.

موسوی یادآور شد: تجربه‌های بسیاری در این همایش‌ها برای ما حاصل شد که می‌توانند کمک‌های شایانی را در آینده برای توسعه روابط و همکاری‌ها در پی داشته باشند.