به گزارش کرب‌وبلا نشست فرهنگی اجتماعی «تاثیر عاشورا بر زندگی اجتماعی» به همت کانون فرهنگی زیتون برگزار می‌شود و در تلاش است با رویکردهای متفاوت به اثرگذاری عاشورا بر زندگی اجتماعی بپردازد. 

بر اساس این گزارش مهم‌ترین بعد فعالیت کانون فرهنگی زیتون حوزه فرهنگی است و هرگونه فعالیت در حوزه فرهنگ نیازمند فهم و تحلیل ارتباطات و مسائل اجتماعی است. از آن‌جا که موضوع محوری فعالیت کانون فرهنگی زیتون، معرفی امام حسین علیه‌السلام و نهضت عاشورا است، فهم نسبت به این موضوع با زندگی اجتماعی مخاطبین از ضروریات حرکت صحیح در این مسیر است. 

بر همین اساس در گردهمایی مجمع دوستداران امام حسین (ع) که به مناسبت اعیاد شعبانیه برگزار می‌شود، نشست «تاثیر عاشورا بر زندگی اجتماعی» برنامه‌ریزی شده و برگزار می‌شود.

در این نشست اثرگذاری این واقعه تاریخی بر زندگی روزمره مردم تا شکل‌گیری جنبش‌های اجتماعی و ساز و کار کنترل اجتماعی بنابر حوزه تخصصی سخنرانان، مورد بحث و بررسی قرار خواهند گرفت.

در این نشست احمد صدری استاد جامعه‌شناسی دانشگاه لیک فارست آمریکا، احمد شکرچی استاد جامعه‌شناسی دانشگاه شهید بهشتی، محسن حسام مظاهری دانشجوی دکترای جامعه‌شناسی و پژوهشگر حوزه عاشوراپژوهی و پیمان اسحاقی دانشجوی دکترای انسان‌شناسی دانشگاه شیکاگو حضور خواهند داشت.

این نشست روز 14 اردیبهشت ماه از ساعت 20 الی 22 در کانون فرهنگی زیتون برگزار خواهد شد.

گفتنی است این گردهمایی در تاریخ‌های 13، 14 و 15 اردیبهشت در محل کانون فرهنگی زیتون به آدرس تهران، خیابان شریعتی، ابتدای ظفر، کوچه صبر، کوچه مطهری، بن‌بست صفائی، پلاک 7 برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به وب‌سایت کرب‌و‌بلا (به آدرس https://www.karbobala.com/news/info/3749) و یا ربات تلگرامی IHLC_bot@ از جزئیات این گردهمایی مطلع شوند.

 

four4.jpg