به گزارش کرب‌و‌بلا به نقل از رادیو اربعین، سردار محسن فتحی‌زاده، فرمانده رئیس قرارگاه اربعین نیروی انتظامی درباره تمهیدات انتظامی و ترافیکی مرزهای سه‌گانه گفت:  در پایانه مرزی مهران به دلیل محدودیت پذیرشی که وجود داشت  ناچار شدیم  طرح لایه به لایه  مدیریت جمعیت را اجرا کنیم و بر این اساس جمعیت را در برخی نقاط کنترل کنیم.

وی ادامه داد: اکیدا توصیه می‌شود که زائرین بدون مدارک قانونی به مرز مراجعه نکنند چرا که متاسفانه امروز هم تعدادی بازداشتی از زائران را داشتیم که قصد خروج غیر‌قانونی از مرز را داشتند.

فتحی‌زاده ادامه داد:از دیشب و امروز هم وای‌فای تقویتی پلیس راهور را در تمام جاده‌ها مستقر و پلیس ترافیکی استان ایلام را تقویت کرده‌ایم.

وضعیت مرز شلمچه
عبور زائران از این مرز بر خلاف مرز مهران، روان است و ترافیکی وجود ندارد.

گفته می‌شود از مرز شلمچه کم‌تر از ده دقیقه زمان می‌برد تا زوار وارد کشور عراق شوند.

صدور گذرنامه در کم‌تر از یک روز
جانشین ستاد اربعین نیروی انتظامی از صدور گذرنامه برای زائران حرم امام حسین (ع) در کم‌تر از یک روز خبر داد.

محمد بابایی گفت: متقاضیان می‌توانند پس از ثبت نام در مراکز  پلیس+10 با مراجعه به اداره گذرنامه و تحویل مدارک، گذرنامه خود را در پایان ساعت اداری دریافت کنند.

وی همچنین از زائران دانشجو، مشمولان نظام وظیفه،  افرادی که کارت پایان خدمت ندارند خواست با مراجعه به سامانه نظام وظیفه و سپردن وثیقه 3 میلیون تومانی گذرنامه خود را دریافت کنند.

بابایی با اشاره به اینکه در شرایط عادی صدور مجدد گذرنامه‌های مفقودی تا 6 ماه زمان می‌برد، افزود: این مدت به مناسبت ایام اربعین به 5 روز کاهش یافته است.

زائران در کربلا با کارت‌های شتاب می‌توانند دینار عراقی تهیه کنند
مرکز ارتباطات و روابط عمومی بانک شهر اعلام کرد: 10 دستگاه خودپرداز در لابی‌ هتل‌های کربلا مستقر شده است که با کارت‌های عضو شتاب داخل ایران، دینار عراقی پرداخت می‌کنند.

این دستگاه‌ها تمامی خدمات بانکی مانند دریافت دینار، انتقال وجه کارت به کارت، خرید شارژ تلفن همراه و مشاهده موجودی را برای زوار فراهم می‌کند.

در مرز بین المللی مهران ستاد گم شدگان اربعین حسینی دایر شد
رئیس اداره بهزیستی مهران گفت: این ستاد از امروز برای ساماندهی و خدمت‌رسانی به زائران گم شده را در دستور کار دارد.

ناصری همچنین از توزیع وسایل توان‌بخشی از جمله ویلچر، واکر و عصا به معلولان و سالمندان در اربعین حسین خبر داد.