نشست هم‌اندیشی و هماهنگی مسؤولان بعثه مقام معظم رهبری در عراق با متولیان عتبه حسینی برای برگزاری باشکوه لحظه تحویل سال جدید امروز با حضور حجت الاسلام والمسلمین نجفی‌روحانی و جناب آقای الشامی معاون تولیت عتبه حسینی برگزار شد.

الشامی در این دیدار ضمن تشکر از نظم و انضباط در برنامه‌های بعثه مقام معظم رهبری، اظهار داشت: برای برگزاری برنامه تحویل سال جدید شمسی در حرم حسینی با رعایت نظم و انضباط مانعی نیست، ولی باید توجیهات کافی برای زایران جهت رعایت شئون حرم حضرت سیدالشهدا صورت گیرد.

وی با بیان این‌که اکنون وضعیت کشور عراق به دلیل جنگ با گروه‌های تکفیری خاص و حساس است، خاطرنشان کرد: به لطف خداوند متعال امروز همبستگی خوبی بین ملت ایران و عراق در مقابله با داعش و گروه‌های تکفیری وجود دارد.

همچنین حجت الاسلام والمسلمین نجفی‌روحانی، نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق با تقدیر از همکاری عتبه حسینی و عباسی در برگزاری برنامه‌های فرهنگی و مذهبی بعثه رهبری در صحن حرمین حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و حرم حضرت عباس(ع) اظهار داشت: به نیابت از تمام زوار ایرانی از این تعامل و همکاری تشکر و تقدیر می کنم.

وی با تأکید بر لزوم وحدت هر چه بیشتر میان دو ملت ایران و عراق، گفت: دشمنان سال‌ها به دنبال تفرقه میان ملت ایران و عراق بودند، اما با عنایت و خواست الهی، وحدت بی سابقه‌ای میان دو کشور و ملت حاصل شده است که امیدواریم روز به روز مستحکم‌تر شود.

حجت الاسلام والمسلمین نجفی‌روحانی با اشاره به برپایی موکب امام رضا(ع) در ایام عزاداری حضرت صدیقه طاهره در چهارم فروردین، اظهار داشت: رضایت اهل بیت، رضایت خداوند است و برنامه تحویل سال شمسی در حرم حسینی به گونه‌ای برگزار خواهد شد که مورد رضایت حضرت زهرا(س)، حضرت سیدالشهدا(ع) و امام عصر(عج) قرار گیرد.