جوان تازه‌مسلمان شده از آمریکای لاتین که پس از اسلام آوردن، نام «صادق» را برای خود برگزیده است، در سفر به شهرستان دامغان در این شهر به فارس اظهار داشت: اسم من صادق و از آمریکای لاتین هستم؛ علت اینکه اسلام را پذیرفتم، به خاطر حرکت انقلابی امام حسین (ع) بود.

وی تصریح کرد: من سئوالی از شما دارم و اینکه چگونه مردی که هزار و 400 سال پیش جان و خانواده‌اش را در راه زنده نگه‌داشتن اسلام و امر به‌ معروف فدا کرد، مگر می‌شود فراموش شود؟

این جوان تازه‌مسلمان شده ادامه داد: مردی که با 72 نفر از یاران خود تلاش کرد تا دین خدا را به سمت درست هدایت کند، بسیار ارزشمند است و بعد از هزار و 400 سال که از حرکت امام حسین (ع) می‌گذرد، امروز نور امام حسین (ع) به آمریکای لاتین رسیده است.

نوری که در کوه‌های آمریکای لاتین به ما رسید، همان نوری است که هزار و 400 سال قبل از کربلا ساطع ‌شده


صادق بیان کرد: قیام امام حسین (ع) مثل موتور محرکی است تا مقابل دشمنان بتوانیم از خود قدرت دفاعی داشته باشیم؛ مسلمانان آمریکای لاتین متوجه شده‌اند که امروز و فردا چه برنامه‌ای برای زندگی خود می‌توانند داشته باشند؛ چون برنامه آن‌ها بر اساس راه امام حسین (ع) تنظیم شده است.

وی افزود: امام حسین (ع) برای من و خانواده‌ام مثل یک نیروی قدرتمند است تا بتوانیم زندگی را به جلو ببریم و بر دنیا پیروز شویم؛ در آمریکای لاتین، دین‌های زیادی مثل کاتولیک، پروتستان و ارتدکس وجود دارد؛ اما من در آمریکای لاتین اسلام را انتخاب کردم.

جوان تازه‌مسلمان شده از آمریکای لاتین اضافه کرد: اسلام مثل دین‌های دیگر تحت سلطه آمریکا و اسراییل نیست؛ من یک آیه در قرآن خواندم که این آیه به من قدرت بخشید و آن آیه این است که «خداوند سرنوشت هیچ قومی را تغییر نخواهد داد؛ مگر اینکه خودشان بخواهند» و این آیه راهی را جلوی من باز کرد و باعث شد تا من به ایران بیایم و طلبه شوم.

صادق گفت: باید اسلام را به خوبی برای مردم کشورم یاد بگیرم؛ امروز من طلبه و در شهر مقدس قم مشغول به تحصیل و فراگیری علوم دینی هستم.

وی توصیه کرد: در راه امام حسین (ع) باشید تا در آینده ما و تمام دوستانمان در آمریکای لاتین بتوانیم حکومت اسلامی شیعی تشکیل دهیم؛ اسلامی که ما می‌خواهیم یاد بگیریم، اسلام واقعی است نه آن اسلامی که آمریکا و اسرائیل معرفی کرده‌اند.

این جوان تازه‌مسلمان شده اضافه کرد: آن‌ها دین اسلام را تروریست و خشونت‌طلب معرفی کرده‌اند و من می‌خواهم به مردم دنیا بگویم اسلامی که در ایران معرفی می‌شود، اسلام ناب محمدی (ص) است و دروغ نیست.


صادق در پایان متذکر شد: نوری که در کوه‌های آمریکای لاتین به ما رسید، همان نوری است که هزار و 400 سال قبل از کربلا ساطع ‌شده و امیدواریم در آینده بتوانیم نور امام حسین (ع) را انتشار دهیم؛ از امام حسین (ع) سپاس‌گزارم که به ما یک هدیه داد و آن، انقلاب اسلامی ایران است.