نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران در عراق گفت: بیش از 200 هزار زائرحسینی در کربلی معلی و نجف اشرف طی ایام 10 روزه اربعین به طور رایگان ویزیت شدند.

«ماشااله رضایی کوپایی» افزود: بیشترین مشکلات زائران ایرانی در ایام اربعین حسینی در مسیر نجف به کربلا، سرماخوردگی، حساسیت‌های فصلی، دردهای عضلانی و اسکلتی و تاول زدگی در ناحیه کف پا به علت پیاده روی بیش از حد بود.

رضایی کوپایی افزود: 320 کادر پزشکی در ایام 10 روزه اربعین حسینی در کربلای معلی و نجف اشرف به زائران ایرانی خدمت رسانی پزشکی کردند که پزشکان متخصص وعمومی یکصد تن از این تعداد را شامل می‌شدند.

وی در باره پزشکان متخصص نیز گفت: این پزشکان در زمینه جراحی، ارتوپدی، گوش، گلو و بینی، مغز و اعصاب، قلب و عروق، زنان و زایمان، بیهوشی، کلیه و طب اورژانس به زایران حسینی ارایه خدمت کردند.

نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت در عراق ادامه داد: همچنین در ایام اربعین حسینی، 23 تن دارو با هماهنگی هلال احمر جمهوری اسلامی وارد کربلا شد.

وی به زمان مراسم اربعین حسینی نیز اشاره کرد و گفت: در این روز هفت پایگاه درمانی فقط در بین راه نجف به کربلا با حضور 170 کادر درمانی، بیماران را درمان کردند و در شهر کربلا نیز دو پایگاه موقت برقرار بود. همچنین 24 دستگاه آمبولانس مجهز فقط در مسیر نجف به کربلا مستقر بود.

رضایی کوپایی اظهارداشت: گروهی 30 نفره در پایگاه شبانه روزی هلال احمر شهر نجف اشرف مستقر بود. ضمن اینکه یک گروه 15 نفره سیار در همین زمان در شهر کربلا فعالیت می‌کرد.

نماینده مرکز پزشکی حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران در عراق، تولد دو کودک ایرانی در ایام اربعین حسینی در کربلا را از اتفاقات جالب این ایام برشمرد.